Poznań ZOO

Park linowy Zoolandia znajduje się na terenie Nowego Zoo w Poznaniu – drugiego największego ogrodu zoologicznego w Polsce. Wioska linowa zlokalizowana jest w pobliżu zabytkowego Fortu III, zbudowanego w latach 1877-1881, a także kwater zwierząt. Z parkiem Zoolandia w Poznaniu sąsiadują sarny, lisy, ptaki oraz antylopy. Nieopodal znajduje się także pawilon zwierząt nocnych oraz basen z uroczymi fokami.

Poznańska Zoolandia to świetna propozycja na rozładowanie zgromadzonych podczas długiego zwiedzania zoo emocji. Odwiedzający znajdą tutaj ciekawe trasy zawieszone kilka metrów nad ziemią. Gwarantują one naprawdę ciekawą przygodę, która równocześnie jest w pełni bezpieczna dzięki siatkom asekuracyjnym. Park znajduje się pośród roślinności, która w połączeniu z pobliskimi uroczymi mieszkańcami zoo przeniesie odwiedzających i korzystających z wioski w wyjątkowy świat, pełen błogiej natury, a jednocześnie przyjemnej adrenaliny. Trasy wioski linowej Zoolandia w Poznaniu wzbogacone są o ciekawe przeszkody. Wśród nich znajdziemy między innymi drewniane drabinki, belki, liny do balansowania w powietrzu, a także geometryczne, różnokształtne elementy, wielkie gumowe piłki i metalowe obręcze. Wśród atrakcji Zoolandii znajdują się także ulubione atrakcje dzieci – zjazd tyrolski oraz płachta pełniąca funkcję zjeżdżalni.

Z parku oraz jego tras mogą korzystać dzieci w wieku powyżej 3 roku życia. Najmłodsi przeżyją tutaj świetne przygody na ruchomych wiszących mostach i ich elementach oraz zawieszonych nad ziemią platformach. Dorośli natomiast będą mogli odpocząć nieco w trakcie intensywnego poznawania mieszkańców zoo ze swoimi podopiecznymi. Bilet wstępu na teren wioski linowej jest nielimitowany czasowo, z tego względu można wracać tutaj i przeplatać obcowanie z fauną poznańskiego zoo z aktywnymi harcami na linowym placu zabaw.

 

Lokalizacja:

Nowe Zoo w Poznaniu
Ul. Krańcowa 81
61-048 Poznań

(W pobliżu wejścia do zabytkowego Fortu III)

 

Godziny otwarcia

Park jest czynny w godzinach od 10:00 do 18:00.

Maj, czerwiec, lipiec, sierpień – codziennie.
Kwiecień, wrzesień, październik - w weekendy.

Ważne: w przypadku niekorzystnej pogody park linowy jest nieczynny.

Cennik

28 zł / dziecko – Bilet bez limitu czasu

-50% / 3-cie dziecko - Bilet bez limitu przejść

10 zł / dorosły - Bilet bez limitu czasu

24 zł / dziecko – Bilet grupowy (min. 15 osób)

Kontakt

Info park: 661 220 003

Manager: Sylwia Łysak

mail: zoolandia@parkilinowe.pl

 

Gdzie jesteśmy