Płock ZOO

Park linowy Zoolandia mieści się w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Płocku. Teren zoo jest bardzo malowniczo położony na wysokim brzegu Wisły, który schodzi po skarpie w stronę rzeki. Dzięki charakterowi terenu powstała tutaj naprawdę fantastyczna, oryginalna wioska linowa przypominająca bajkową osadę w koronach drzew. Zróżnicowany wysokościowo obszar pozwolił tutaj na budowę kilkupoziomowych tras o łącznej długości 75 metrów, w których skład wchodzą zadaszone platformy oraz zawieszone w powietrzu mosty. Plac zabaw zlokalizowany jest w pobliżu kwater makaków japońskich oraz wybiegów wilków grzywiastych, lwów i lampartów perskich.

Drewniana konstrukcja znajduje się w otoczeniu drzew i krzewów, przez co kontakt z naturą jest tutaj wprost bezpośredni. Na stworzonych w wiosce linowej trasach czeka Was prawdziwa przygoda. Odwiedzając park linowy Zoolandia w Płocku można skonfrontować się z licznymi urozmaiceniami w postaci przeszkód, a także płachty pełniącej funkcję zjeżdżalni. Do najciekawszych przeszkód na trasie zalicza się metalowe obręcze, kacze łapy, drewniany okrągły tunel, liny do balansowania w powietrzu, drabinki oraz zjazd tyrolski.

Linowy plac zabaw w Płocku udostępniony jest dla dzieci powyżej 3 roku życia. Posiada on solidne zabezpieczenia w postaci siatek asekuracyjnych, które służą bezpieczeństwu użytkowników. Dzieci przeżyją tutaj świetną przygodę, a rodzice odpoczną w trakcie intensywnego zwiedzania zoo. Warto wiedzieć, iż bilet wstępu jest nielimitowany czasowo, z tego względu można wracać do linowej wioski wielokrotnie podczas odkrywania tajemnic ogrodu zoologicznego. Brak limitu czasu jest świetną okazją na przeplatanie poznawania mieszkańców zoo z ciekawą aktywnością fizyczną i rozładowaniem gromadzonych emocji.

 

Lokalizacja:

Miejski Ogród Zoologiczny w Płocku
Ul. Norbertańska 2
09-400 Płock

(W pobliżu wybiegu makaków japońskich)

 

Godziny otwarcia

Park jest czynny w godzinach od 10:00 do 18:00.

Maj, czerwiec, lipiec, sierpień – codziennie.
Kwiecień, wrzesień, październik - w weekendy.

Ważne: w przypadku niekorzystnej pogody park linowy jest nieczynny.

Cennik

25 zł / dziecko – Bilet bez limitu czasu

-50% / 3-cie dziecko - Bilet bez limitu przejść

10 zł / dorosły - Bilet bez limitu czasu

22 zł / dziecko – Bilet grupowy (min. 15 osób)

Kontakt

Info park: 661 220 088

Manager: Sylwia Łysak

mail: zoolandia@parkilinowe.pl

 

Gdzie jesteśmy